KDO JSME

Toto je náš příběh


Trochu z naší historie

Historie Svahu Zlín sahá až do 70. let minulého století, kdy zde byl budován umělý lyžařský svah. V posledních letech však areál provázely majetkoprávní spory, kvůli čemuž chátral a lidé ho nemohli využívat.

Do celé záležitosti se proto v roce 2020 vložila skupina SYNOT v čele s podnikatelem Ivo Valentou s cílem vyřešit situaci ku prospěchu široké veřejnosti. SYNOT se tak stal novým vlastníkem areálu a okamžitě začal pracovat na jeho modernizaci a zprovoznění tak, aby si lidé mohli zimních sportů užívat co nejdříve.

Na co se u nás můžete těšit

Zájemci o lyžování přímo v centru Zlína, v dosahu MHD, najdou sjezdovku o délce 250 metrů a jeden vlek - tzv. pomu s kapacitou 510 osob za hodinu. Zejména dětem a začínajícím lyžařům pak jsou určeny dva dopravníky o délce 120 a 50 metrů. Oba tyto dětské pásy mají kapacitu až 1200 osob za hodinu.

Pro návštěvníky je samozřejmostí také možnost využití odpovídajících služeb, které jsou dnes již nezbytností - např. lyžařská škola, lyžařský servis včetně půjčovny lyží, snowboardů a dalšího vybavení a samozřejmě pro zahřátí také bufet, který se nachází v těsné blízkosti sjezdovky. Na něj navazuje pergola s možností posezení a pro ještě lepší komfort návštěvníků se připravuje instalace velkého stanu (Apres Ski).

Na své si přijdou i milovníci večerního lyžování, jelikož provoz sjezdovky je nepřetržitý od osmé hodiny ranní až do osmi hodin večer. Samozřejmostí je také umělé zasněžování svahu v zimním období a parkování u sjezdovky zdarma.

Areál je optimální především pro rodiny s dětmi, začínající lyžaře či snowboardisty a v neposlední řadě je vzhledem ke své snadné dostupnosti zázemím také pro zájemce z řad škol od mateřských až po univerzity či sportovní kluby a oddíly, a to jak místní, tak z okolních měst.

Areál s novým vlastníkem okamžitě získal novou elektroinstalaci, odbavovací systém a turnikety, nové dětské pásy pro začínající lyžaře, zasněžovací techniku - především sněžná děla, a v neposlední řadě osvětlení, které přešlo na moderní LED technologie a nabízí tak větší komfort především zájemcům o večerní lyžování.

Zkušenosti ověřené praxí

S provozem lyžařského areálu má skupina SYNOT mnohaleté zkušenosti. Je majitelem lyžařského střediska ve Velkých Karlovicích, v lokalitě Kyčerka. Více informací zde.

Postupně je v plánu areál otevřít k celoročnímu využití, kdy poslouží jako venkovní sportoviště, místo pro konání sportovních soustředění a soutěží, dětských táborů, společenských akcí, případně festivalů a podobně.